Ubytování v Londýně

Ubytování v Londýně? Dost možností pro princezny i baťůžkáře 

Hlavní město Spojeného království nabízí svým návštěvníkům nepřebernou škálu ubytování. Vybírat můžete z hotelů, apartmánů, penzionů, hostelů, univerzitních kolejí i vícero kempů.

Přesto se však může stát, například v době konání slavného Wimbledonu, že požadovanou ubytovací kapacitu neseženete. Proto se vždy zajímejte o ubytování s dostatečným časovým předstihem. Přinášíme vám několik tipů, kde v Londýně složit hlavu.

Pokud hledáte vhodný hotel v Londýně, v Letušce vám jej rádi zajistíme. Stačí napsat své požadavky. 

Ubytování – Londýn v soukromí

Můžete bydlet v penzionu nebo hotelu a využít standardní služby. Další zajímavou možností je ubytování v soukromí. Nemusíte bloudit po ulicích, objednejte si ubytování v Londýně třeba přes Airbnb. Jedním kliknutím na stránky Airbnb.cz si můžete prohlédnout databázi v téměř 192 zemích. Zkuste pár dní žít jako místní obyvatelé a poznejte zemi z jiného úhlu – v nabídce Airbnb jsou byty a pokoje, domy i lodě. Vyhledávání ve formuláři je snadné a pohodlné.  

Do kempu v Londýně: 35 minut od centra

Ačkoli je Londýn jedním z největších evropských měst, dá se i tady nedaleko centra postavit stan a bydlet poměrně levně. Několik kempů se totiž nachází v dobré dojezdové vzdálenosti od středu metropole.

Ubytovat se můžete například v kempu Abbey Wood na jihu Londýna. Do centra vám cesta vlakem potrvá 35 minut, na stanici dojdete za pět až deset minut. V dosahu kempu, který si návštěvníci obzvláště pochvalují, jsou i malé obchůdky s potravinami.

Další oblíbený kemp najdete v parku, který se dá česky pojmenovat jako Křišťálový palác - Crystal Palace. Nachází se v jižní části města ve čtvrti Sydenham na ulici Westwood Hill. Zhruba patnáct minut chůze od vjezdu do parku je i stanice metra Sydenham.

V londýnských kempech za ubytování na osobu a noc zaplatíte zhruba 8 liber. Kempy jsou dobře vybavené, disponují kuchyňkami i sprchami. Nejedná se však o vhodné ubytování při chladném počasí.

Čím levnější hostel, tím dál od centra

V Londýně najdete desítky a desítky hostelů, jejichž nabídka se cenově může velmi lišit. Počítejte však  s tím, že nižší cena nemusí být výhodná, jelikož dáte více za jízdenky do centra. A ty jsou v Londýně drahé. Hostely nabízejí ubytování buď ve větších studentských noclehárnách, nebo v menších pokojích, často dvoulůžkových.

Můžete se ubytovat například v hostelích nesoucích jméno Clink. Ten s označením Clink 261 najdete na ulici Grays Inn Road číslo 261-165, nedaleko Temže přímo ve čtvrti Westminster. Nejlevněji se tu ubytujete již od 12 liber, a to ve společné noclehárně. Dá se však spát i v dívčí noclehárně či privátních pokojích. Ubytování na dvoulůžku pak přijde i na 50 liber za noc. Sesterský hostel Clink 78 leží jen pár metrů přes ulici, na adrese King´s Cross Road 78. Jedná se o starý, ale velmi citlivě zrekonstruovaný palác. Ceny jsou tu stejné.

V době prázdnin se otevírají také londýnské koleje a nabízejí levné ubytování. Můžete využívat také stravu v menze a další služby jako například prádelnu, obchody, bary a restaurace. Londýnské kampusy jsou totiž velmi dobře vybavené. Ubytování na kolejích je také výhodné díky dobré poloze, cena za noc je ale vyšší než u klasického hostelu.

Ceny hotelů začínají na 50 librách za pokoj

Londýn patří k městům, kde cestovatelé hledají i vysoký standard. Pokoj v hotelu obvykle vyjde asi na 50 liber za noc. Nejlevnější hotely jsou typu bed & breakfest, najdete tu ale samozřejmě i nejluxusnější světové značky. Snídaně bývá nabízena většinou pravá anglická na vidličku, ale také kontinentální. Ubytování vyhledávejte včas a rezervujte prostřednictvím internetu, většinou tak získáte slevu.

Již za 21 liber na osobu a noc se můžete ubytovat například v hotelu typu bead & breakfest s názvem FCT. Najdete jej na ulici Bow Common Lane číslo 180 ve čtvrti Greater London. Do centra vás dopraví metro z nedaleké stanice Mile End. Greater London je jedna z čtvrtí na okraji centra Londýna, na levém břehu Temže. V FCT hotelu nabízejí dvoulůžkové a třílůžkové pokoje, vždy se společnou koupelnou. Více na stránce hotelu.

Přímo poblíž centrální vlakové stanice Victoria v samém středu Londýna se nachází Park Hotel. V sezoně (od dubna do října) tu za jednolůžkový pokoj zaplatíte 55 liber, mimo sezonu 30 liber. Dvoulůžkový pokoj vyjde pak na 70, respektive 50 liber. Park Hotel využívá objekt výstavní viktoriánské budovy. A nabízí se tu všechny výhody centra města. Více na internetové stránce.